Chocolate

Autor Tema: PRAVILNA ISHRANA I NEGA KUCNOG LJUBIMCA ILI TI MUZA  (Pročitano 2802 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tasana 065

• Administrator
  • *
  • Zemlja: rs
  • ZAHVALNICE 263
  • Pol: Žena
  • UVEK VASA
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Chrome 23.0.1271.64 Chrome 23.0.1271.64
    • http://tasana065-zivot.blogspot.com/
    • Imejl
PRAVILNA ISHRANA I NEGA KUCNOG LJUBIMCA ILI TI MUZA
« poslato: 18 :45 :00 - 25. Novembar 2012.g. »

za isharnu muza mogu samo MOJ carobni gulas da vam preporucim,nema tog muza koji bi tu hladnokrvan osto!
evo vam i recept sa objasnjenjem kako  ja to radim.

a005 prvo,posaljem muza u mesaru po kilu mesa za gulas,zapovedim mu da uzme mesano govedina-svinjetina i dok on ne dodje kuci,ja izvadim serpu,nalijem u nju 2-3 kasike ulja,izvadim dasku za rezanje i stavim na nju 3 glavice vece ili 4 manje crvenog i 2-3 cena belog luka.

U tome,treba i muz da stigne s mesom,ako ne stigne,napravim mu odma scenu da zapamti za iduci put.E kad je meso stiglo,ja zavirim u kesu da proverim da je doneo ono sto je trebo,a muz u to vreme ocisti sav onaj luk sa daske i pocne da ga reze,a ja se sa soljicom kafe preselim u hodnik i odatle nadgledam sta on radi,u kuhinju ne ulazim da ne uje*em maskaru sve dok muz taj luk dobro ne zaprzi.onda mu se ja pridruzim,uturim mu varjacu u ruke,metnem meso u serpu i da, drugom soljicom kafe opet zbrisem u hodnik da ne usmrdim frisko opranu kosu.Nadgledam nako da on to redovno mesa pa mu izdirigujem nako iz daleka koliko paprike,vegete i ostalih zacina treba da stavi i sa koliko vode da to sve zalije i ostavim ga tu da mesa dok ja ne vidim dokle je masina s vesom stigla,sta deca rade,jel stigo kakav vazan mejl,sta je ko piso po forumu.

I dok se ono kuva,pocastim muza soljicom kafe da mu pokazem koliko ga volim i uzmem jos jednu serpu,nalijem u nju vode i metnem da prokuva i posaljem muza da zvirka po visecoj ima li makarona,kakvih i koliko,,knedli.........i ono cega vise nema dopisem na cedulju i zalepim na frizider a muzu zapovedim da ono cega ima naspe u prokuvalu vodu i mesa dok se ne skuva.
pa kad je skuvano,ja serviram na tanjire,rascavrljim macki 2 komadica mesa i duvam u njih da joj se ohladi pa je nahranim sve na viljuskicu,a muzu dam sansu da pokaze svoju snagu na muskost i da napregne svoje "herkules" misice i otvori teglu sa cveklom. 

Ondak ga ja pohvalim da je muskarcina za ordenje,sta bi ja jadnica bez njega,ko bi meni onda tegle otvaro!

a on je uvek toliko fasciniram MOJIM gulasom da po 2 tanjira spuca!

morat cu jos recept za punjene paprike da vam napisem i za tursiju i ribani kiseli kupus..........muzeve samo treba hraniti kako treba i nema tog braka koji nece uspeti

ok12 ok12

lll. jedan veliki poljubac za moje prijatelje  cok.smajli009

Van mreže ANDJEO82

• Pomocnik kuvara
  • *
  • ZAHVALNICE 6
  • Pol: Muškarac
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Browser:
  • Firefox 20.0 Firefox 20.0
    • Soulmate
Odg: PRAVILNA ISHRANA I NEGA KUCNOG LJUBIMCA ILI TI MUZA
« Odgovor #1 poslato: 09 :25 :55 - 22. Maj 2013.g. »
Pravilna ishrana konkretno kod pasa  je veoma vazna za dalji razvoj i pravilan rast kao i sam izgled.Postovanje saveta Veterinara je veoma vazno  da bi pas imao pravilan rast i adekvatnu zastitu od raznih parazita kao i davanje odgovarajucih vitamina i ishrana Visoko kvalitetnim Granulama je veoma vazna u samom pocetku razvoja steneta.Ali i pored kvalitetnih granula potrebno je i davanje Vitamna  jer i oni imaju vaznu ulogu u rastu steneta.Ako setate psa po travi ili ga pustate da se igra po travi  u ovom periodu ima mnogo Krpelja pa stalno treba vrsiti pregled psa i preventivno ga poprskati specijalnoim Sprejom ali sve to raditi uz savet Veterinara .Ako sve to dobro uradite i ispostujete sve savete imacete lepog i zdravog psa.